PAKTUM
Kérdések-Válaszok
A paktum egy olyan együttműködési forma, mely a munkaerő-piaci helyzet javítását célozza meg. A paktum egy nyitott együttműködési szerveződés, melyhez bármikor szabadon lehet csatlakozni.
A paktum célja Szombathely és járás területén a munkaerőpiac bővítése, a foglalkoztatottsági valamint képzettségi szint növelése által, továbbá a partnerségi együttműködések erősítése.
TOP projektet megvalósító konzorciumi tagok:
- Szombathely Megyei Jogú Város Önkormányzata (konzorciumvezető),
- Vas Megyei Kormányhivatal,
- Vas Megye és Szombathely Város Regionális Vállalkozásfejlesztési Alapítványa,
- Szombathelyi Képző Központ Nonprofit Kft
További együttműködő szervezetek:
- Vas Megyei Önkormányzat,
- Magyar Kereskedelmi és Iparkamara,
- valamint mindazon szervezetek, akik szándéknyilatkozat aláírásával jelezték együttműködési igényüket
A paktum, a „Gazdaság – és Foglalkoztatásfejlesztési partnerség a Szombathelyi Járás területén” című TOP-6.8.2-15-SH1-2016-00001 kódszámú projekt keretében valósul meg.
AGORA Savaria Nonprofit Kft.
9700 Szombathely, Március 15. tér 5.
Telefon: 94/312-666
E-mail: paktum@agora-savaria.hu
Honlap: www.paktumiroda.hu
Bővebb információt a KAPCSOLAT menüpontban talál.
Amennyiben csatlakozni szeretne a paktumszervezethez, a letölthető dokumentumok menüpont alatt található szándéknyilatkozat kitöltött, aláírt példányát szíveskedjen eljuttatni személyesen vagy postai úton a Szombathelyi Képző Központ Nonprofit Kft. - 9700 Szombathely, Akacs Mihály u. 8-10. - címére.
Projektünket álláskeresőknek, valamint új munkaerő felvételét fontolgató munkáltatóknak ajánljuk.
A program célcsoportjaival kapcsolatban bővebb információ a PAKTUM BEMUTATÁSA ÉS PAKTUMSZERVEZETI TAGOK menüpontban található.
A célcsoportba tartozó álláskereső foglalkoztatása esetén a következő támogatások adhatóak:
- Bértámogatás
- Bérköltségtámogatás (kétféle konstrukcióban nyújtható)
- Lakhatási támogatás
- Helyközi utazási támogatás
Bővebb információt a FOGLALKOZTATÁSI TÁMOGATÁSOK menüpontban talál.
A szándéknyilatkozatot kitöltő szervezet hivatalosan is megerősíti együttműködési szándékát, ugyanakkor kötelező vállalást nem ró a partnerre. A különböző szerepvállalások nem kötelező érvényűek, a csatlakozással csak profitálni tud a szervezet.
A Szombathelyi Képző Központ munkaerő-piaci mentorai várják azon álláskeresők jelentkezését, akik szeretnének személyre szabott segítséget kapni elhelyezkedésükkel kapcsolatban, illetve a Kormányhivatal által indítandó ingyenes képzések, támogatott foglalkoztatások iránt érdeklődnek. A Paktumiroda továbbá információt nyújt az álláskeresők számára a saját adatbázisban meglévő álláslehetőségekről, segítve ezzel elhelyezkedési esélyüket.
Bővebb tájékoztatás a ÁLLÁSKERESŐKNEK menüpontban található.
A Szombathelyi Képző Központban történő személyes adatfelvételt, kapcsolatfelvételt követően az általunk adott irányító lappal az ügyfelet a Szombathelyi Járási Hivatal Foglalkoztatási Osztályára - 9700 Szombathely Hunyadi u. 45. - küldjük álláskeresői regisztráció céljából.
Szombathelyi Járási Hivatal Foglalkoztatási Osztály
9700 Szombathely, Hunyadi u. 45.
Telefon: 06/94/522-750
A támogatás mértéke legfeljebb havonta a minimálbér 1,25-szerese és annak szociális hozzájárulási adója.
A támogatás minimum összege havonta a minimálbér és annak szociális hozzájárulási adója.
Igen, a munkáltatónak természetesen van lehetősége magasabb munkabért fizetni a munkavállalónak a maximálisan fizethető támogatási összegnél. A támogatás összege azonban nem haladhatja meg az előírt maximumot.
A havi elszámolásoknál az elszámoló lap igényelt támogatás rovatába a maximum összeg kerül beírásra. Az elszámoláshoz az elszámoló lapon túl a munkaadónak kötelező benyújtania cégszerűen hitelesítve a bérjegyzéket, a bér és járulék kifizetését igazoló bizonylatokat és a jelenléti ívet.
A legfeljebb 90 nap munkatapasztalat szerzésre irányuló bérköltség támogatás esetén az eljárásrend nem teszi lehetővé próbaidő kikötését. Az egyéb támogatási konstrukciók esetében a munkáltató döntése a próbaidő alkalmazása.
A munkavállaló és munkáltató is próbaidő alatt indoklás nélkül azonnali hatállyal megszüntetheti a munkaviszonyt, amely visszafizetési kötelezettséggel nem jár.
A 90 napos munkatapasztalat-szerzést elősegítő bérköltség támogatás után indokolt esetben adható ugyanazon ügyfélhez kapcsolódóan legfeljebb 6+3 havi 70%-os bértámogatás. Ebben az esetben az ügyfelet újra álláskeresői nyilvántartásba kell venni, és a bértámogatás igénybevételéhez szükséges feltételeknek teljesülnie kell. Pl. munkáltató nettó létszámnövekedést érjen el a támogatott foglalkoztatással a kérelem benyújtását megelőző 12 hónapos átlagos statisztikai állományi létszámhoz viszonyítva.
Amennyiben a támogatással foglalkoztatott munkavállaló táppénzen van, ezen idő alatt a munkáltató támogatást nem igényelhet utána. Az elszámoló lapot és a hozzá kapcsolódó dokumentumokat kötelező benyújtani a foglalkoztatónak, 0 Ft támogatási összeggel. Tartós táppénz esetén a támogatási szerződést meg kell szüntetni. A munkáltatónak visszafizetési kötelezettsége nem keletkezik.
Támogatást az a munkaadó igényelheti,- az Flt 14. § ( 1 ) bekezdés g. pontja alapján-, aki olyan munkaviszonyban állót foglalkoztat, akinek a továbbfoglalkoztatása képzés nélkül nem biztosítható.
A munkáltató és munkavállaló is nyilatkozik erre vonatkozóan, erre van formanyomtatvány. Itt van továbbfoglalkoztatási kötelezettség, melyet vállalni kell mindkét félnek.
Munkahelymegtartó bértámogatásra jelenleg nincs mód ezen projekt keretein belül.
A továbbfoglalkoztatási kötelezettség időtartamára nem nyújtható munkába járással kapcsolatos utazási költségtérítés..
A munkaerő-piaci programmal kapcsolatos ügyekben a kormányhivatal jár el, szorosan együttműködve a - célcsoportba tartozó személy lakóhelye, tartózkodási helye, vagy ennek hiányában szálláshelye szerint illetékes- járási hivatalokkal.